Tisztelt Szülők!
Szeretettel tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2026/2027-es tanévre felvételt nyert 7. és 9. évfolyamos tanulók jelenléti beiratkozására 2026. június 26-án (pénteken) 9:00–11:00 óra között kerül sor intézményünkben.
Kérjük, hogy a személyes megjelenést megelőzően a beiratkozási folyamat elindításához, június 25.-éig szíveskedjenek a KRÉTA rendszer szülői felületén BKI ügyet indítani. Ez a lépés elengedhetetlen a gördülékeny és gyors ügyintézés érdekében.
Ezen a linken talál segítséget a BKI ügy indításához.
Bízunk benne, hogy hamarosan személyesen is köszönthetjük Önöket és gyermekeiket iskolánkban.
Köszönjük együttműködésüket!
Az írásbeli vizsgákat visszaküldtük a TELC vizsgaközpontnak, ahol kijavítják és kb. egy hét múlva megküldik az eredményeket.
Nagyon örülünk neki, hogy ilyen nagy volt az érdeklődés a diákok részéről és reméljük, hogy sok szép eredmény születik, ami felbátorítja a diákokat, hogy a közeljövőben jelentkezzenek középfokú és felsőfokú nyelvvizsgákra.
A dunaharaszti Baktay Ervin Gimnázium sikeresen pályázott a „10 millió fa Magyarországon” Alapítvány faültetési pályázatán és 452.504 Ft támogatást nyert 10 facsemete, komposzt, karók és mulcs vásárlására. Pályázatunkkal vállaltuk, hogy legalább 3 évig gondozzuk és ápoljuk az általunk elültetett fákat. A 2026. március 2.-án megrendezett faültetési akciónap megszervezésében és lebonyolításában az iskola vezetése, legalább 8 tanárkolléga és 5 osztály (kb. 150 diák) működött közre.
A „Nemzeti Faültetés Napja 2026” országos méretű akciónap keretében a gimnáziumunk bejövő 7.a osztálya, a 11.b osztály és a három végzős 12.-es osztály fogadta örökbe azt az öt facsemetét, amelyeket a gimnázium udvarán ültetünk el. Elültetésre került egy db páfrányfenyő (gingko biluba), két galagonya a madaraink táplálására és két vörösjuhar a kerítés mellé a felújításkor kivágott két juhar helyére. Öt gömbjuhart az önkormányzat segítségével az utcára ültettünk el a kipusztult vagy elöregedett gömbakácok helyére. Dunaharaszti önkormányzatának hála a Baktay tér a gimnázium előtt további 10 db gömbjuharral gazdagodik. Így a Nemzeti faültetési akciónap keretén belül a Baktay tér levegőjét összesen 20 új fa fogja javítani és árnyékával pár éven belül élhetőbbé teszi a környéket.
Dunaharaszti önkormányzata az utcai fák tövébe piros és fehér tulipánokat tervezett és bocsájtott rendelkezésünkre, amelyek elültetésében a Baktay Gimnázium 7.a osztály tanulói vettek részt. Így remélhetőleg minden év tavasszal piros-fehér-zöld színekben pompázik majd az utca.
A gimnázium az elültetendő fákat a dunaharaszti Bíró-Kert Kft-től szerezte be igen kedvezményes áron, a komposztot pedig a Körép-Szolg Kft. dunaharaszti komposztáló telepe biztosította díjmentesen, ezzel támogatva a zöldítést. Hálásan köszönjük a segítséget és a támogatást mindkét cégnek, Dunaharaszti Önkormányzatának és az anyagi támogatást a „10 millió fa Magyarországon” Alapítványnak.
Aki szeretne csatlakozni a 10 millió Fa Magyarországon Alapítvány faültetési akciójához, regisztrálhat facsemetékre az alapítvány honlapján. https://nemzetifaultetesnapja.hu/indul-a-csemeteregisztracio/ Az alapítvány célja, hogy Magyarország minden lakója ültessen legalább egy-egy fát.
Iskolánk nyáron a következő napokon tart ügyeletet 9-13 óra között.
Július 9.
Július 23.
Augusztus 6.
Augusztus 19.
A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács, az Országos Rendőr-főkapitányság, a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ és a Dunaharaszti iskolák együttműködésével a 7-12. évfolyamon tanuló diákok szülei részére A drog, cigaretta, alkoholfogyasztás káros hatása témában tájékoztató előadást szervez.
Időpont: 2025. május 29. 17:00
Helyszín: Dunaharaszti Művelődési Ház
Előadó: Molnár Noémi rendőrfőhadnagy
Az előadás után Hamar János addiktológia konzulens várja egy interaktív beszélgetésre a szülőket.
Mindenkit szeretettel várunk.